İddia: Yılmaz Erdoğan, Cansu Taşkın’a dava açıyor

Oyuncu, yönetmen ve yapımcı Yılmaz Erdoğan’ın, sosyal medyada birlikte yer aldıkları görüntüleri dolaşıma sokulan model Cansu Taşkın hakkında dava açmaya hazırlandığı iddia edildi.

Halktv.com.tr’den Mustafa Balcı’nın haberine göre, Yılmaz Erdoğan’ın şubat ayında Cansu Taşkın ile ilişki yaşadığına dair söylentiler ortaya atıldı. Söylentilerin ardından Cansu Taşkın’ın kardeşi Elif Vurgun tarafından sosyal medyada ikilinin görüntüleri paylaşıldı. Görüntüler, Taşkın’ın ilişki iddialarını doğrulamasıyla eşzamanlı olarak yayınlandı.

‘GÖRÜNTÜLER HABERSİZ KAYDEDİLDİ’ İDDİASI

Paylaşılan görüntülerin kayda alınması ise iddialara göre şöyle gelişti: Cansu Taşkın ve Elif Vurgun, ağustos ayında misafir olarak Erdoğan’a ait çiftlik evine gitti. Bu çiftlik evinde ‘anı olması’ amacıyla Erdoğan ile bazı fotoğraflar çektiren ikili, sosyal medyada yayınlanan yakınlaşma görüntülerini ise Erdoğan’dan habersiz şekilde kaydetti.

Kendi aralarında anlaşmaya varan kardeşler, Vurgun’un telefonla konuşuyormuş süsü verdiği esnada cep telefonu kamerası ile ortamı kaydetmeye başladı ve bu şekilde Erdoğan’dan habersiz olarak iki isme ait görüntüler kaydedildi.

İddiaya göre, ilerleyen tarihlerde Erdoğan, Taşkın’ın aramalarına yanıt vermedi ve mesajlarına dönüş yapmadı. Bu durum üzerine Taşkın’ın, şubat ayında Yılmaz Erdoğan ile aralarında ilişki olduğuna dair iddiaları basına servis ettirdiği öne sürüldü.

DAVA TALİMATI VERDİ

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Erdoğan’ın ‘büyük bir öfke duyduğu’ öğrenilirken, avukatlarına iki isim hakkında dava açılması için talimat verdiği iddia edildi.

Erdoğan’ın abla ve kardeşi dava edeceği kanun maddesinde “TCK 134. Madde “Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde, verilecek ceza bir kat artırılır” ibareleri yer alıyor.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir